home
kancelaria
filozofia kancelarii
do naszych klientów
adwokat Serowik
opłaty za usługi
formularz e-mail
Impressum
Datenschutzerklärung


Lokalizacja 

Siedziba naszej kancelarii w Dortmundzie znajduje się w samym sercu miasta blisko deptaku Ostenhellweg, na rogu ulic Kleppingstraße i Rosental.

Nasze biuro jest osiągalne z dworca głównego pieszo w przeciągu 10-15 minut.

Poza tym można dojechać do nas metrem wysiadając na przystanku „Reinoldi” w pobliżu naszego biura.

Dla poruszających się samochodem osobowym istnieje możliwość zaparkowania na jednym z parkingów w okolicy naszego biura np. przy ulicy Kuckelke.

Z miejsca siedziby naszej kancelarii są osiągalne pieszo w przeciągu 10-15 minut bez trudu oraz wiekszej straty czasu wszystkie sądy, takie jak Sąd Rejonowy (Amtsgericht), Sąd Okręgowy (Landgericht), Sąd Pracy (Arbeitsgericht) oraz Sąd do Spraw Socjalnych (Sozialgericht). Dotyczy to także odwiedzin naszych klientów w pobliskim Zakładzie Karnym (Justizvollzugsanstalt Dortmund).

Centralna lokalizacja naszego biura pozwala nam więc nawet na krótkoterminowe wstawiennictwo  i reprezentację w każdym sądzie w Dortmundzie.

Zakres usług

Od roku 2001 działamy zarówno w Dortmundzie jak i na terenie całych Niemiec.

Nasza dzałalność prawnicza jest jednakże skoncentrowana z geograficznego punktu widzenia na Land Północnej Nadrenii-Westfalii (Nordrhein-Westfalen).

Nasze biuro opracowuje sprawy z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa przewozowego i drogowego, prawa socjalnego, prawa rentowego oraz spory prawne o odszkodowania w szerokim pojęciu znaczenia tego słowa np. przy wypadkach samochodowych.

Oprócz tego przejmujemy sprawy w zakresie obrony karnej.

W związku z uwierzytelnianiem pełnomocnictw i oświadczeń np. w ramach procesu o spadek współpracujemy ścisle z Dortmundzkim notariuszem i tłumaczem przysięgłym.

Reprezentacja naszych klientów obejmuje na przykład pomoc przy zakładaniu firmy w zakresie obrotu gospodarczego pomiędzy Polską i Niemcami.

Poza tym stoimy do Państwa dyspozycji pod względem udzielania porad, jak i reprezentacji pozasądowej w Polsce.

W wypadku zaistnienia konieczności przeprowadzenia postępowania sądowego w Polsce oraz zatrudnienia polskiego adwokata bądź radce prawnego na miejscu, opierając się na wieloletnim doświadczeniu, oferujemy pomoc przy decyzji wyboru i na złożenie odpowiedniego zlecenia. Przy tym towarzyszymy Państwu chętnie aż do zakończenia spornej sprawy.

Szczególnie w Polsce współpracujemy ściśle i z pełnym zaufaniem z wyspecjalizowanymi i doświadczonymi tamtejszymi kancelariami adwokackimi. 

 

Top

Anwaltskanzlei Serowik | Rosental 1 D-44135 Dortmund